Яшел Үзәндә ЮТҺ вакытында авария-коткару эшләрен үткәрү буенча ярышлар узды

2019 елның 21 феврале, пәнҗешәмбе

ТР буенча 8-нче ФЯХО 52-нче янгын-коткару бүлеге территориясендә юл-транспорт һәлакәте нәтиҗәләрен бетергәндә авария-коткару эшләрен үткәрү буенча ел саен үткәрелә торган ярышлар үткәрелде. Быелгы ярышларда 13 команда катнашты, шул исәптән Яшел Үзәннән генә түгел, күрше районнардан – Кама Тамагы, Апас, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Югары Ослан районнарыннан да. Катнашучылар сүзләренә караганда, мондый чаралар-ул, барыннан да элек, һөнәри осталыкны камилләштерү, тәҗрибә уртаклашу һәм авария-коткару кораллары белән эшләү күнекмәләрен эшләү мөмкинлеге.

Быелгы беренчелек бернинди сюрпризлар да китермәде. 53 нче янгын сүндерү-коткару бүлеге командасы-гарнизон ярышларының күп тапкыр җиңүчесе чиратта (инде 9 нчы тапкыр!!!) җиңүче булды. Аларга Тәтеш районының № 133 янгын сүндерүчеләре бераз биреште. Ә менә өченче урынны Кайбыч районыннан 115-нче ЭКБ командасы алды.

Хәзер ярышларда җиңүчеләргә республика ярышлары финалында чыгыш ясарга туры киләчәк. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, республика этабында бу команда шулай ук беренче тапкыр гына катнашмый. Яшел Үзән командасы быел мактау пьедесталына күтәрелә алырмы, тиздән белербез. Финал 1-нче март көнне Питрәчтә узачак.

Резеда Йосыпова, Татарстан Республикасы буенча 8-нче ФЯХ отряды матбугат хезмәте