Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы җитәкчелеге ДЦП белән авыру инвалидлар катнашында индорхоккей буенча символик матч катнашучыларын призлар белән бүләкләде

2019 елның 31 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы инвалидлар физкультура-спорт җәмгыяте вәкилләре Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы җитәкчелегенә ДЦП белән авыру инвалидлар туп белән хоккей буенча Россия чемпионаты суперлигасында чыгыш ясаучы «Динамо-Казан» командасы мастерлары белән ярышкан индорхокею буенча символик матчта катнашучыларны котлау һәм бүләкләр белән бүләкләү үтенече белән мөрәҗәгать итте.

Спортчылар башта индорхоккейда уеннар өчен кәшәкә белән ничек файдаланырга кирәклеген күрсәттеләр, кагыйдәләрне аңлаттылар, аннары волонтерлар ярдәм иткән инвалидлар белән символик матч үткәрделәр. Әлбәттә, уен кагыйдәләре шартлы иде. ДЦП белән интегүче кешеләр мәйданчыкта тиз йөри һәм спорт инвентаре белән җитез генә мөрәҗәгать итә алмый.

Ә иң күңелле тантана вакытында Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең кадрлар, тәрбия эшләре һәм психологик тәэмин итү бүлеге вәкиле, эчке хезмәт полковнигы Андрей Долганов турнирда катнашучыларны котлады һәм аларга махсус бүләкләр һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгыннан бүләк сертификатлары тапшырды.