Россия коткаручысы көнендә Яшел Үзән гарнизонында 34 яшь хезмәткәр ант итте.

2018 елның 27 декабре, пәнҗешәмбе

Яшь хезмәткәрләр тарафыннан федераль янгынга каршы хезмәтнең 8 нче отрядында ант кабул итү хөрмәтенә тантаналы чара ел саен Россия ГТХМ һөнәри бәйрәм көнендә уздырыла. Әмма элек яшь хезмәткәрләр саны 10-15 кешедән артмаса, быел 8 отрядның берьюлы 34 хезмәткәре ант иткән.

Тантаналы чараны "Яшел Үзән заводы" ААҖне саклау буенча 52 нче янгын сүндерү-коткару бүлеге территориясендә оештырдылар. А. М. Горький». Бүлекчәләрнең шәхси составын һәм кунакларны Татарстан Республикасы буенча 8 нче Федераль янгынга каршы хезмәт отряды башлыгы Зөфәр Хәлиуллин сәламләде. Ул яшь хезмәткәрләргә антның һәм Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләренә йөкләнгән мактаулы һәм җаваплы вазыйфаның әһәмияте турында искәртте.

Бәйрәмнең мәртәбәле кунаклары-дин конфессияләре вәкилләре булды, алар янгын сүндерүчеләрне һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар. Яшел Үзән янгын сүндерү хезмәте ветераннарын аерым билгеләп үттеләр. Күпьеллык һәм нәтиҗәле эшчәнлеге өчен иң биш ветеранга Яшел Үзән муниципаль районы башлыгының Мактау грамоталары тапшырылды.

Тантаналы чара 8 нче отрядның гимнын башкаруны һәм истәлеккә традицион гомуми фотография белән тәмамланды.

Ризидә Юсупова, Татарстан Республикасы буенча 8 нче ФПС отряды матбугат хезмәте