Яңа ел гуманитар ярдәм

2018 елның 10 декабре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты күрсәтмәсе нигезендә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, шулай ук Татарстан Республикасы территориясендә эшчәнлек алып баручы предприятиеләр һәм оешмалар белән берлектә гуманитар ярдәм җыю оештырылды.

Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы, «Нәфис косметикс» АҖ, «Түбән Кама нефть химиясе» ГАҖ, «Казаньоргсинтез» ГАҖ, «ICL—КПО ВС» ААҖ, «Казан Гипронииавиапром» АҖ, «НПО ГИПО» АҖ, «Яшел Үзән заводы " АҖ А. М. «ЭНИКС» АҖ, «Ремдизель» АҖ, «Казан электромеханика заводы» ҖЧҖ, «БЕТАР» ПКФ ҖЧҖ, «Алабуга автомобиль заводы җитештерү берләшмәсе» АҖ, «КМПО» АҖ тарафыннан Яңа ел бүләкләре рәвешендә ярдәм итү үтенеченә җавап бирделәр.

Барлыгы 6970 Яңа ел бүләге җыелган иде.

Казанда гадәттән тыш хәлләр министрлыгының бүлү үзәгеннән йөк Украинаның Донецк һәм Луганск өлкәләре көньяк-көнчыгыш районнары халкына ярдәмгә мохтаҗ булган кешеләргә җибәреләчәк.