Яшел Үзәндә янгыннарны кисәтү эшенә торак өлкәсе хезмәткәрләрен җәлеп итәләр

2018 елның 5 декабре, чәршәмбе

Яшел Үзән муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге һәм Татарстан Республикасы буенча 8 ФПС отряды җитәкчелеге «Жилкомплекс "идарә компаниясе" хезмәткәрләре белән инструктив дәрес үткәрде.

Яшел Үзән муниципаль районы буенча ОНДиПР башлыгы Радик Ардыханов тыңлаучыларга янгын һәм кешеләрнең һәлак булуы турында мәгълүмат җиткерде, кышкы чорда янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен искә төшерде, ул электр җиһазлары, җылылык мичләре, газ приборларына куела торган таләпләргә аерым басым ясады. Моннан тыш, үз чыгышында активлашкан мошенникларның темасын да кузгаттылар, алар гадәттән тыш хәлләр министрлыгы яки газ хезмәте хезмәткәрләре сыйфатында халык арасында автоном янгын белдерүчеләр һәм газ чыккан датчиклар тараталар.

Күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге җитәкчесе торак өлкәсе хезмәткәрләрен йортларда яшәүчеләрнең, бигрәк тә өлкән яшьтәге кешеләрне мондый куркыныч турында кисәтергә чакырды.